Formy rozdmuchowe

Firma nasza produkuje formy rozdmuchowe a także inne elementy niezbędne do prowadzenia procesu produkcyjnego na wytłaczarkach z rozdmuchem.
Oferta obejmuje:

  • formy rozdmuchowe do butelek, karnistrów i kształtek technicznych,
  • gratowniki i obcinaki nadlewów,
  • chwytaki do robotów i podajników,
  • transportery,
  • urządzenia do pakowania,
  • testery szczelności butelek i karnistrów

Formy rozdmuchowe służą do wykonywania pojemników (butelek, karnistrów), opakowań oraz kształtek z tworzyw sztucznych metodą wytłaczania z rozdmuchem. Możliwe jest kształtowanie tych wyrobów w formach rozdmuchowych jedno i wielo-krotnych. Formy rozdmuchowe wykonujemy przede wszystkim ze stopów aluminium wraz z wkładkami z innych metali takich jak stali oraz brązów. Prawidłowo zaprojektowany wyrób powinien spełniać kilka istotnych wymagań. Przede wszystkim stanowi on ochronę innego produktu, w przypadku gdy jest on opakowaniem, lub osłania inne mechanizmy, narażone na wpływ czynników zewnętrznych, jak ma to miejsce w przypadku kształtek harmonijkowych. Gotowe wyroby rozdmuchowe powinny być także funkcjonalne oraz estetyczne. Dlatego ważnym elementem podczas wdrażania każdego nowego opakowania lub kształtki  do produkcji są formy rozdmuchowe.

Formy rozdmuchowe muszą spełniać dwa zasadnicze zadania: odwzorowywać kształt wnęki formy na wprowadzonym do niej uplastycznionym tworzywie  w postaci rękawa oraz studzić gotowy wyrób przed wyjęciem go z formy rozdmuchowej.
Prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie formy rozdmuchowej powinno opierać się o szczegółowe dane dostarczone przez zamawiającego. Przede wszystkim należy określić rodzaj tworzywa z którego będzie wykonywany wyrób oraz wielkość produkcji. Ma to zasadniczy wpływ na dobór materiału na formy rozdmuchowe. Formy rozdmuchowe, gdy są narażone na korozję,  mogą być także wykonywane ze stali nierdzewnych lub kwasoodpornych.
Formy rozdmuchowe nie są jedynym elementem niezbędnym do wdrożenia  nowego produktu. Niezbędne są także elementy obcinające do nadlewów, prowadnice, chwytaki, testery szczelności, urządzenia do transportowania i pakowania gotowych wyrobów.

Slide Background